středa 23. dubna 2008

Slnečná sústava

Dňa 22.4.2008 práve na Deň Zeme sme pre našich spolužiakov pripravili prezentáciu planét Slnečnej sústavy, ktoré sme si vlastnoručne zhotovili. Dvojice žiakov si pripravili výstup o svojej planéte s informáciami a zaujímavosťami, ktoré sa dozvedeli a naučili počas svojej práce na projekte.Niektoré výstupy sme zachytili videokamerou a môžte vidieť, že prezentovať sa pred kamerou nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Zhotovené planéty by sme chceli vystaviť v priestoroch školy.

úterý 22. dubna 2008

Prezentace 3D modelu sluneční soustavy
U příležitosti oslavy Dne Země v naší škole jsme vystavili naše 3D modely Slunce, Měsíce a planet. Skupinka, která těleso vytvořila, o něm vždy přednesla referát. Ostatní žáci, stejně jako děti ze sousední třídy, pozorně poslouchali.
Prezentace uváděla trojice moderátorů - chlapců z 5.A. Všechno jsme dokumentovali nejen my, ale i štáb Kabelové televize Kopřivnice, takže se brzy reportáž o naich aktivitách objeví i na kabelovce.

Podívejte se do FOTOGALERIE!


pondělí 21. dubna 2008

In English: About our project

Project: Space at school, school in Space

Pupils of the fifth grade from Kopřivnice (The Czech Republic) and Tvrdošín (The Slovak Republic) exchange, using ICT, findings about the space – space objects and interesting space features. They become fictional astronauts and find out not only about various secrets of the Space but also about themselves.

Organization structure:
In the Slovak Republic the children go to the IT club with the guidance of 1 teacher. In the Czech Republic the whole one class take part in this project. All the activities are integrated within different school subjects and 2 teachers work with the children – the class teacher cooperates with the ICT school coordinator.

Activities:
 • opening video-conference with Slovak school + drawing individual tasks into groups
 • pupils give comments into discussion forum so that they learn more about each other
 • group work – making presentations about space objects
 • result presentations and handing over the presentations to our partnership school
 • spending night at school and watching eclipse of the Moon
 • “spending night at school”: topic for writing essay and for lesson of Art – putting into blog,
 • creating Slovak – English – Czech dictionary of space definitions
 • making 3D model of solar system and displaying it on the Day of the Earth
 • producing knowledge quiz about space for our partnership school
 • putting information about space objects into blog
 • „astronauts training" in Physical Education,
 • final video-conference with attendance of pupils´ parents

čtvrtek 17. dubna 2008

Náš projekt byl oceněný na Slovensku

Paní učitelka Ivana Šoltésová z Tvrdošína se i za aktivitu v našem společném projektu stala etwinningovou učitelkou měsíce dubna 2008.
Viz článek http://www.etwinning.sk/2008/ucitel_mesiaca.php

středa 16. dubna 2008

Malování 3D modelů planet v Kopřivnici


Druhá fotogalerie z tvorby modelu Sluneční soustavy v Kopřivnici se týká barvení vytvořených modelů.
Je uložena zde.

úterý 15. dubna 2008

A takto vyzerala práca na 3D modeloch planét vTvrdošíne


Aj my sme tvorili planéty Slnečnej sústavy, ktoré už o niekoľko dní budú zdobiť priestory našej školy.Budeme radi, ak sa našim spolužiakom bude naša priestorová práca páčiť a poslúži im ako názorná pomôcka pri učive o našej Slnečnej sústave.

Tu je fotodokumentácia z práce žiakov:

Ráááááááááádio JINÝ VESMÍR

Těšte se!
Už za pár dní (týdnů) budeme mít svoje rádio.
Budeme si přitom chatovat a tak budeme vědět něco a vás a my o vás!!!!!!!!!!!!!!

pondělí 14. dubna 2008

Quality Label

Nejčerstvější informace z NSS: náš projekt získal Quality Label! Příští týden tedy budeme projekt prezentovat na národní konferenci v Plzni.

sobota 12. dubna 2008

Fotky z pátku!!!

Hojki:)
Konečně jsou tady fotky z pátku.

http://picasaweb.google.cz/pavel.pikulik/1142008

Nové příspěvky

Od dneška budeme psát na stránky vesmir-etwinning.blogspot.com ještě my!
To znamená Dáda Valchářová a já Pavel Pikulík.
Vymýšlíme další různé aktivity při kterých by jsme se mohli blíže seznámit!!!

pátek 11. dubna 2008

Přidáváme wikistránky!

Na vesmir-etwinning.wikispaces.com jsou naše projektové wiki stránky, kam budeme psát informace, které jsme zjistili o vesmírných tělesech.

Dne 11.4.2008 ve škole

Protože nám odjela paní učitelka Havranová do Polska na nějaké školení, měli jsme suplování.Tímto suplujícím učitelem byl pan učitel Sumbal.První hodinu nám řekl jak dnešek bude probíhat pak sme se jen jednu hodinu učili a pak jsme si povídali něco víc o našem projektu. Dozvěděli jsme se o těchto nových stránkách a čtvrtou hodinu jsme šli do počítačové učebny.Tam jsme si to našli na internetu a snažili se pokračovat na trojjazyčném slovenko-česko-anglickém slovníku.Komu zbyl čas mohl si zahrát něaké hry nebo se podívat někam jinam na netu.Pan učitel Sumbal mi řekl, že bych tady na tuto stránku mohla dát počítedlo návštěvnosti, ale dívala sem se a já to nemůžu udělat.Omlouvám se.Jinak se zatím mějte.

Pracujeme na slovníku

Dnes dopoledne jsme věnovali dvě hodiny eTwinningu. Ukazovali jsme si, co je nového v blogu, a potom jsme překládali slovenská kosmická slova do češtiny a angličtiny a zapisovali je do twinspace.
Zatímco naše paní učitelky se ve stejné době setkávaly na etwinningovém semináři v Polsku, my jsme zvládli přeložit celý slovník - skoro 30 slov! Až nám to někdo zkontroluje, uveřejníme to tady v blogu.
Také jsem mezi autory blogu přizval dvě děti - Danielu a Pavla. Daniela napíše něco více o naší dnešní aktivitě a Pavel, který nás fotil, vytvoří fotogalerii a přidá na ni odkaz.

středa 2. dubna 2008

Spoločný trojjazyčný slovník

Počas práce na našom projekte sme sa stretli s mnohými novými výrazmi, ktoré sme si osvojili a zistili sme, čo znamenajú. Zapisovali sme si ich a teraz chceme z nich vytvoriť spoločný slovensko- česko- anglický slovník.

úterý 1. dubna 2008

Žiacka prezentácia o pozorovaní zatmenia mesiaca

http://www.zssmaliktv.edu.sk/html/vesmir_v_skole.html

Chlapci skladajú hvezdársky ďalekohľad


Pred samotným pozorovaním bolo potrebné poskladať hvezdársky ďalekohľad.Výborne nám priblížil pozorovaný Mesiac, ale aj ďalšie planéty, napríklad Saturn s jeho charakteristickým prstencom. Bol to nezabudnuteľný zážitok!

Skupina pozorovateľov pred školou v Tvrdošíne


Videa z nocování ve škole

Videa jsme natočilio během nocování ve škole.
Tvorba 3D modelu sluneční soustavy v Kopřivnici


Ve středu 26. 3. začali naši žáci ve výtvarce a v pracovce tvořit ze starých novin a škrobu planety sluneční soustavy. Chceme ji mít hotovou na Den Země, kdy ji ve škole vystavíme.

Zde je fotodokumentace práce žáků.

Tvorba prezentácií o vesmíre


Vše k zatmění Měsíce

Zatmění jsme pozorovali v noci z 20. na 21. února, ale příspěvky k tomuto tématu jsme tvořili a vystavovali ještě více než měsíc poté. Proto sem na jedno místo shromáždím všechny.
Seznam všech článků o nocování ve škole a pozorování zatmění Měsíce: