pondělí 31. března 2008

Miška Ondríková: Zatmenie mesiaca- noc v škole

ZATMENIE MESIACA Raz nám pani učiteľka povedala, že budeme pozorovať zatmenie mesiaca. Keď sme prišli do školy, odložili sme si veci a išli pozerať dokument o vesmíre . Potom prišiel ujo Michalica , ktorý doniesol astronomický ďalekohľad. Rozložil ho vonku a išli sme sa pozerať na mesiac .
Videli sme aj Saturn, ktorý bol veľmi pekný. Všetci sme sa vystriedali a pozreli sme sa do ďalekohľadu .Potom sme sa vrátili do triedy a spojili sme sa cez internet s kamarátmi z Čiech- z Kopřivnice. Zakričali sme si „Ahoj“ a dohodli sme sa na ďalšom spojení o 5. OO ráno, aby sme si povedali zážitky z pozorovania. Potom sm pozerali film na dobrú noc a išli sme spať. O 3. hodine nás pani učiteľka zobudila a išli sme pozorovať dlho očakávane zatmenie Mesiaca . Bolo to veľmi pekné. Najprv z neho odbúdalo iba trochu , potom bola zatmená polovica a nakoniec celý . Keď sme dopozerali, tak sme si išli ľahnúť . Pani učiteľka nás zobudila ráno o piatej a išli sme do počítačovej miestnosti, kde sme sa rozprávali s Čechmi cez skype . Ale vstali sme aj tak iba asi piati , ostatných sa nám nepodarilo zobudiť. Bol to zážitok na celý život .

čtvrtek 27. března 2008

Klaudia Zuffova - Ako sme pozorovali zatmenie Mesiaca

Zatmenie mesiaca

Veľmi som sa potešila, keď nám pani učiteľka oznámila, že budeme pozorovať zatmenie mesiaca. Nastal ten deň a už som sa začala baliť. Keď som prišla, najprv sme sa vybalili, rozložili aj lehátka a išli sme ku počítačom, kde sme dokončili prezentácie a išli sme pozerať film o Vesmire. Cez Skype sme sa spojili s Kopřivnicou, navzájom sme sa pozdravili a popriali si dobrú viditeľnosť. Potom sme išli von pozorovať oblohu .Nakoniec sme si šli oddýchnuť- pozerali sme dobrodružný film. Po jeho skončení sme sa uložili na lehátka a mali sme sa pokúsiť zaspať. Veľmi sa nám nechcelo. O tretej v noci nás konečne pani učiteľka prišla zobudiť a s radosťou sme sa rozbehli ku ďalekohľadu. V ňom sa nám v plnej paráde ukázalo zatmenie mesiaca! Najprv z neho ubudlo len kúsok, ale tmavej časti stále pribúdalo a mesiaca ubúdalo. Nakoniec na oblohe po ňom zostal len oranžový kruh. Bolo to krásne. Unavení, ale šťastní sme išli spať. O piatej sme sa opäť spojili s Kopřivnicou a porozprávali si zážitky z pozorovania. Ráno okolo ôsmej sme sa zobudili, pobalili sme si veci, od pani učiteľky sme dostali sladkú buchtu a keďže boli prázdniny, pobrali sme sa domov. Takto sme ukončili naše pozorovanie zatmenia Mesiaca.

středa 5. března 2008

Jakub Lakatoš - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


V 19.30 hod byl sraz u školy. Asi po dvaceti min. jsme byli všichni a pan Sumbal otevřel.

Ubytovali jsme se, nachystali spacáky na spaní a hráli jsme si.

Pan Sumbal nás zavolal, že si pro nás něco přichystal. Byla to prezentace s filmem.

Jak skončil film, pan Sumbal se spojil s Tvrdošínem.

Hned po spojení nám pan Sumbal pustil film na dobrou noc. Ten film se jmenoval Smolíkovi.

Teď, když skončili Smolíkovi, jsme šli spát, ale někteří nespali a dělali binec.

Všichni spali asi hodinu a půl, takže se jim vstávat moc nechtělo. Rychle jsme se převlíkli a šli jsme ven. Viděli jsme Měsíc, jak se zatmívá, ale pak nám to zkazily velké mraky. Šli jsme tedy hrát hry.

Ihned jsme se po hrách spojili s Tvrdošínem, ale nebylo to tak jednoduché, protože my jsme je slyšeli, ale oni nás ne. Potom jsme si připravili básně a četli jsme si je.

Zase jsme si pustili pohádku, ale teď bylo už pět hodin, a tak všichni usnuli.

Ráno jsme se vzbudili a sbalili se. Přitom jsme se dívali na Smolíkovy. Jak se všichni sbalili, tak jsme se šli nasnídat. Moc se nám to líbilo, tak na to budeme dlouho vzpomínat.

Konec

Kateřina Klacková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Přišli jsme do školy a hned jsme se šli ubytovat. Spali jsme v družině. Hned jsme si vybalili a šli jsme si kreslit na tabuli.

Hned jsme si vybalili a šli jsme si kreslit na tabuli.

Hned jak jsme se ubytovali, šli jsme se dívat na film. Film byl promítán na zapůjčené tabuli. Byl o zatmění Měsíce. Potom si pro nás pan Sumbal připravil prezentaci. Prezentace byla zajímavá. Nejvíc nás asi překvapilo, že se dá na tabuli malovat zvláštními tužkami. Jak to skončilo, šli jsme se spojit s Tvrdošínem.

Pohádka se jmenovala Smolíkovi. Všechny nás bavila, ale spát se chtělo skoro všem. Usli jsme ale pozdě.

Vstávání bylo hrozné, nikomu se nechtělo. Kluci nás vzbudili trumpetou. Zatmění Měsíce bylo moc hezké. Počasí nám přálo. Ale když už byl zatmělý, zatáhlo se a nešlo nic vidět. Všem nám bylo líto toho červeného Měsíce. Když už nešlo vidět dlouho, šli jsme na hřiště. Na hřišti byla taková malá stezka odvahy, ale nikdo se nebál.

Potom jsme šli do počítačové učebny. Tam jsme se spojili s Tvrdošínem. Každý měl mít vymyšlenou básničku. Básničky byly moc krásné, ale na všechny dolehla únava.

Jak jsme si dočetli básničky, tak kdo chtěl, mohl jít spát a nebo se dívat na pohádku. Pohádka byla opět Smolíkovi.

Na snídani byl loupák a čaj. Potom jsme měli jít do třídy.

Eliška Juráková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Do školy jsme přišli v 19.30 hodin. Hned jsme se ubytovali. Poté jsme šli s plyšáky do počítačové učebny.

Tam jsme se dívali na film o Měsíci. Poté jsme se spojili přes Skype s Tvrdošínem. Domluvili jsme se, že se spojíme zase v 5 hodin.

Jak jsme se domluvili, tak jsme šli spát. My s holkama jsme nemohly usnout, protože tam někdo mluvil.

Ve tři hodiny jsme vstali a šli jsme se dívat na Měsíc. Měsíc byl docela dobře vidět. Dívali jsme se dalekohledy. Poté jsme přešli na hřiště, kde jsme dostali kousek obrázku a papír. Na papír jsme měli napsat básničku a nakreslit ufona.

Přišli jsme zase do počítačové učebny a spojili jsme se s Tvrdošínem. Říkali, že viděli červený Měsíc. Někdo od nás jim přečetl básničku. Chvilkama jsme se dívali na Pata a Mata.

Potom jsme šli spát, ale někdo se u kluků díval na film. Většina holek ležela a povídaly si. Poté jsme se začali balit. Pamele Buskové se tam vylilo pití. Udělali jsme si hygienu a pak jsme odešli na snídani do kuchyňky.

V kuchyňce jsme si každý umyli hrníček a dostali od paní učitelky Ptáčníkové čaj. Potom každý dostal loupáky. Každý mohl sníst dva loupáky. Čaj byl výborný. A nakonec jsme se šli učit.

Marek Bittner - Noc ve škole (zatmění Měsíce)

V 19.30 jsme už většina čekala u vlaku do družiny. Samozřejmě se někteří zdrželi, takže jsme po pravdě šli dovnitř až 19.38. Potom paní učitelka otevřela dveře a vešli jsme dovnitř. Šli jsme po schodech a potom jsme si sundali boty. Šli jsme do multimediální učebny a pomalu se ubytovávali, ale někteří jsme si hráli s polštářem vybíjenou. Byl jsem mezi nimi i já. Ale za chvíli tam přišla paní učitelka a my jsme se zarazili a ona řekla: "Hlavně ať se nikomu nic nestane." Tak se šli ubytovat i Ti co hráli vybíjenou. Za chvíli jsme zase šli hrát, ale potom tam přišla paní učitelka a řekla, ať jdeme do počítačové učebny.

Potom jsme si pustili film o Měsíci a dívali jsme se na něj asi 45 min. Zbývalo 10 min do konce a většina se nudila. Pak film skončil a pustili jsme se do odstraňování raket. Potom jsme se spojili s Tvrdošínem a povídali si. Za chvíli jsme skončili a pouštěli si prezentaci, která celkem trvala 15 min. Potom jsme se měli převlíknout do pyžam a jít si lehnout. Všichni poslechli.

Přišly tam všechny holky a dívali jsme se na pohádku Smolíkovi. Dodívali jsme se, holky odešly do svých pokojů a šlo se spát. Někteří ale nespali a dělali bordel. Potom šli také spát a vzbudili nás.

Šli jsme z pokoje, nazuli jsme si boty a šli pozorovat Měsíc. Viděli jsme ho jen chvíli. Svítil červeně. Pak se přihnaly mraky a šli jsme hrát na hřiště hry. Většině bylo zima. Pak jsme šli hrát hru. Za 45 min se dohrálo a šlo se zpátky do školy. Tam ti, co nechtěli spát, se v našem pokoji dívali na Smolíkovy. Kluci se dívali všichni a přišlo asi sedm holek. Asi v šest hodin tam přišel kluk z družiny, sedl si a díval se. Za pět minut tam přišel další, sedl si a díval se. Potom jsme jim řekli, ať jdou pryč, že se chceme obléknout, ale oni se ani nehli. Zopakovali jsme jim to asi pětkrát, ale nikam nešli. Pak jsme zvýšili hlas a oni šli.

My jsme se převlékli a šli spojit s Tvrdošínem. Chvíli jsme si povídali a potom se šlo zpátky. Pořád jsme se dívali na Smolíkovy. Potom přišla paní učitelka a řekla ať se sbalíme. Sbalili jsme se a šli jsme do školy odnést si věci.

Potom se šlo do nějaké učebny posnídat. Vzali jsme si loupáky a čaj a šlo se snídat. Každý dostal dva loupáky. Pár jich tam ještě zbylo, tak to paní učitelka rozdala. Jak jsme všichni dojedli, pozvedali jsme židle a šli do třídy 5.A.

THE END KONEC

Jiří Socha - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Stáli jsme u školy a čekali, až nám otevřou školu. Pan učitel Sumbal nás uvítal a ubytoval nás. Kluci spali v multimediální učebně, polovina holek spalo v družině a druhá polovina v klubovně. My kluci jsme museli oddělat židle, abychom měli kde spát.

Všichni se přemístili do počítačové učebny, kde se promítal film o zatmění Měsíce. Pan učitel Sumbal si pro nás připravil prezentaci o vesmíru. Pak jsme se spojili přes Skype se slovenskou školou Tvrdošínem. Se slovenskou školou jsme se rozloučili a přišel na řadu test o vesmíru a Měsíci.

Učitelé nejspíš čekali, že uspat nás nebude jednoduché, tak nám pustili pohádku Smolíkovi a Pohádková planeta. Podle názvu je jasné, že tam bylo všechno pohádkové: marcipánové kvítí, lesní elf, Jeníček a Mařenka... Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Šli jsme si vyčistit zuby. Než všichni usli, tak uplynula dlouhá doba. Stále někdo mluvil do té doby, než nás pan učitel Sumbal neoddělil. A náhle byla tma.

Asi tak ve tři hodiny jsem zjistil, že tu tmu způsobilo to, že jsem usnul. Byla mi zima. Honza a Kuba klaksonem na fotbalové zápasy budili holky. Probral jsem se a oblékal na venek. Rozespalí a roztřáslí zimou jsme stáli před školou. Všichni se těšili, až uvidí červený Měsíc neboli úplné zatmění. Sledovali jsme fáze. Bylo to nádherné. Měsíc začal couvat a už byl málem i v úplném zatmění, ale zakryly ho mraky. Chvíli jsme čekali, jestli mraky neodplujou a nebudou ozářené Měsícem, ale marně. Všem to bylo líto. Paní učitelka řekla, ať jdeme na hřiště. Tam nám rozdali tužky a ukázali trasu, po které půjdeme. Jak jsme šli, tak jsme posbírali jednu kartičku a papír. Ve škole jsme z kartiček poskládali obrázky a na papír jsme psali vymyšlenou básničku. Po době čekání se nám ozval Tvrdošín. Ten měl štěstí a zatmění Měsíce viděl až do konce.

Kdo chtěl, mohl se v multimediální učebně dívat na Smolíkovy, a kdo chtěl spát, šel spát. Asi po hodině a půl jsme si museli sbalit věci.

Potom jsme se šli nasnídat. Na snídani byl čaj a dva loupáky. No a potom...........ŠKOLÁ!!!

Neznámá autorka :-) - Noc ve škole (zatmění Měsíce)

Jak jsem přišla do školy, tak jsem si měla dát věci do sborovny.

Potom jsme si vzali plyšáky do počítačové učebny. Tam jsme se spojili se školou na Slovensku. Po chvíli nám pan učitel Sumbal pustil referát a film.

Potom jsme si všichni šli lehnout a večer nás vzbudili a šli jsme se dívat na zatmění Měsíce. Když už měl být konec, tak přišly červené mraky.

Večer jsme měli vymyslet básničku o škole a ufouna, jak si ho představujeme.

Za chvilku jsme se spojili se školou na Slovensku.

Pak kdo chtěl spát, tak šel, ale my na pokoji si vyprávěli vtipy a historky.

Pak jsme se všichni sbalili a šli na snídani.

Kristýna Balošáková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Když jsme došli před družinu, chvíli jsme počkali, než pan Sumbal otevřel dveře. Šli jsme se ubytovat. Pak nás paní učitelky zavolaly na film a prezentaci. Když vše skončilo, spojili jsme se s třídou na Slovensku. Potom jsme se podívali na pohádku a pokoušeli jsme se usnout. Asi po 4 hodinách jsme vstanuli a oblékali se. Šli jsme se dívat na zatmění Měsíce. Zatmění Měsíce jsme sice neviděli celé, ale bylo to hezké.

Pak jsme šli na školní hřiště si hrát noční hry. Přišli jsme zpátky a spojili se znovu se třídou na Slovensku. Poslechli jsme si básně, které jsme vymysleli k nakreslenému ufonovi. Znovu jsme se podívali na pohádku a pokusili jsme se usnout.

A nakonec jsme ráno zase vstanuli a šli se nasnídat.

Michaela Bortlová - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Do školy jsme přišli už kolem 19.15. Chvilku jsme tam čekali, ale potom přišel pan Sumbal a odemkl dveře... Tak jsme šli nahoru se ubytovat a potom jsme si chvilku povídali... Byli jsme rozdělení do 3 skupinek: holky, holky, kluci a měli jsme na výběr ze 3 místností: družina, klubovna, multimediální učebna.

Jak jsme se ubytovali, šli jsme se dívat na naučný film o Měsíci. Bylo to zajímavé, a tak jsme si vzali i naše plyšáky, které jsme si museli povinně vzít s sebou. Jak film skončil, spojili jsme se se slovenskou školou.

Chvilku jsme tam mluvili a pak už jsme museli jít spát. Pan Sumbal a paní učitelky nám ještě pustili Dobrodružství rodiny Smolíkovy, tak a potom jsme už museli jít spát, ale holky z naší skupinky to nezajímalo a pořád tam mluvily jako tetky na trhu.

Ve 2.45 jsme museli vstávat, ale než my vstanuli, tak všichni už byli venku a pozorovali zatmění Měsíce. Nic moc jsme neviděli. Jenom to, že Měsíc pořád ubýval a přibýval. Potom už úplně zmizel, a tak jsme šli na školní hřiště a tam jsme hráli hru. Každý dostal tužku a musel jít postupně k paním učitelkám, které těm dotyčným dají úkol. U první paní učitelky Havranové jsme si museli vybrat kousek obrázku a potom z toho něco vytvořit. U druhé paní učitelky Ptáčníkové jsme dostali čtvrku papíru a na to jsme museli vymyslet básničku a nakreslit ufona.

Po pozorování zatmění Měsíce a hrách jsme museli jít dovnitř a vymyslet nějakou básničku a nakreslit ufona. Většinu nic nenapadlo, a tak to nedělali. Paní učitelky už nás volaly do počítačové učebny a spojili jsme se Slovenskem. Chvíli jsme čekali a tak jsme se podívali na Pata a Mata. Konečně jsme se spojili a povídali si o zatmění Měsíce. Nakonec jsme četli svoje vymyšlené básně.

Pata a Mata jsme nedodívali celého, a tak jsme se na to dodívali a když to skončilo, tak jsme si šli lehnout. U nás ve skupince nikdo spát nechtěl a tak jsme si sedli dokola a povídali jsme si různé vtipy a historky.

Historky jsme si povídali až do rána, přesněji do 6.30. Paní učitelky nás přišly vzbudit, a abychom se šli sbalit. Za chvilku jsme měli uklizeno i sbaleno, a tak se mohlo vyrazit na snídani. Na snídani byly dobré loupáky a ovocný čaj bez cukru. No a potom už se šlo teda do třídy a skoro každému se chtělo spát.

Michael Škorňa - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Večer 20. 2. jsme šli do školy. Čekali jsme před družinou, a pak nám otevřel pan učitel Sumbal. Šli jsme se ubytovat. Kluci se ubytovali v multimediální učebně a holky se ubytovaly v klubovně a družině.

Pak šli všichni do počítačové učebny. Pan učitel nám pustil film o zatmění Měsíce. Až jsme se dodívali, pustil nám pan učitel Sumbal prezentaci. Byla to prezentace o Měsíci. Dívali jsme se na start Apolla na YouTube a dělali jsme doplňovačku. Pak jsme se spojili s Tvrdošínem. Před spaním jsme se dívali v multimediální učebně na rodinu Smolíkových. Ten díl se jmenoval Pohádková planeta. Až skončila pohádka, šli jsme spát. Pan učitel nás, kluky, probudil asi ve 3 ráno. Oblékli jsme se a společně s holkama jsme šli ven pozorovat zatmění Měsíce. Protože bylo zataženo, nic jsme neviděli. Pak jsme odešli na školní hřiště a hráli jsme hru. Až jsme tu hru dohráli, šli jsme zase zpátky. Na pokoji jsme kreslili ufona a měli jsme vymyslet básničku. Potom jsme se opět spojili s Tvrdošínem, kteří měli štěstí a zatmění Měsíce viděli.

Po ukončení spojení s Tvrdošínem jsme se rozdělili na dvě skupiny. První šla spát a druhá skupina se mohla dívat na pohádku. Usnout se nám už nepodařilo.

Ráno jsme šli na snídani, kterou nám připravily paní učitelky. Byly loupáky a čaj. Tím skončilo noční dobrodružství.

Michaela Hankeová - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Ve středu 20. 2. jsme se sešli před školní družinou a pospíchali jsme se ubytovat. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Kluci byli v multimediální učebně. Jedna skupina holek byla v klubovně a naše skupina byla v družině.

Ve 20.00 jsme si pouštěli prezentaci o Měsíci. Potom jsme se spojili se školou Tvrdošín a pak jsme si pouštěli film.

V 21.30 jsem si pustili pohádku na dobrou noc a šli jsme spát. Já jsem moc brzo neusla, protože tam holky dělaly kravál. Ve 23.00 jsem konečně usnula.

Ve 3.00 ráno nás přišli kluci vzbudit a šli jsme pozorovat Měsíc, a až úplně zašel, tak jsme šli na hřiště hrát hru.

V 5.00 ráno jsme se zase spojili se školou Tvrdošín a potom jsme si četli básně, které jsme měli napsat.

Potom jsme se podruhé dívali na pohádku, ale to už nikdo neusnul.

V 7.00 jsme se šli nasnídat. Na snídani jsme měli každý dva loupáky a čaj.

Kateřina Geriková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)

Všichni jsme přišli ke škole, chvíli jsme počkali a za chvilku pan Sumbal už odemykal. Pak jsme vyšli po schodech nahoru, přezuli se a začali se vybalovat. Vytáhli jsme si karimatky, spacáky a samozřejmě své plyšáky, polštářky a sladkosti. Házeli po sobě polštářem a pak jsme hrály různé hry.

Za chvíli nás pan Sumbal a paní učitelka Ptáčníková volali, ať všichni jdeme do počítačové učebny. Tam nám pustili film, pak prezentaci. Když jsme se na vše podívali, tak jsme se spojili s Tvrdošínem. Povídali jsme si s nimi, pak jsme jim ukázali své plyšáky. Někdo měl velkého, někdo malého.

Rozloučili jsme se a šli jsme ke klukům, kde jsme se dívali na Smolíkovy. Jak jsme se dodívali, tak jsme šli spát, ale nemohli jsme usnout, protože tam bylo horko. Asi hodinu a půl jsme si povídali, ale pak přišla paní učitelka Ptáčníková, tak jsme museli spát.

Asi za hodinu nás zase vzbudili, abychom se šli už obléct. Pak jsme vyšli ven. Asi 10 minut jsme tam stáli a pozorovali Měsíc velkým dalekohledem a pak jsme šli na hřiště, tam jsme hráli hry. Jak jsme je dohráli, tak jsme šli do školy.

Poskládali jsme si obrázek a spojili s Tvrdošínem. Paní učitelka z Tvrdošína řekla, že oni na rozdíl od nás Měsíc viděli a že byl i červený.

Pak naše skupinka šla do klubovny, kde jsme měli věci. Tam jsme měli černou hodinku. Povídali jsme si strašidelné příběhy, vtipy a historky. Za nějakou hodinu nám oznámili, abychom se už sbalili. Tak jsme se sbalili. Věci jsme si dali ke klukům.

Pak jsme šli do kuchyňky, tam jsme si každý vzali dva loupáky a hrníček čaje. Potom jsme šli dolů a pak do třídy.

Honza Bartoň - Noc ve škole (zatmění Měsíce)

Přišel jsem ke škole asi 19.15. Byl jsem tam první, tak jsem počkal na ostatní. Šli jsme se ubytovat. Kluci do multiučebny a holky do družiny.

Šli jsme se dívat na nudný film o Měsíci a spojili jsme se s Tvrdošínem. Dívali jsme se na pohádku o Smolíkových. Vůbec jsme neusnuli, dělali jsme blbosti. Za celý večer jsme spali 3 hodiny.

Na budíček jsme si nachystali trumpety. Šli jsme ven a moc toho neviděli. Tak jsme šli na školní hřiště hrát hru, šli jsme pro nějaký papírek a to bylo vše.

Pak jsme složili báseň a spojili jsme se s Tvrdošínem. Dívali jsme se na pohádku, dali jsme si snídani a to bylo vše.

Tomáš Trčka - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Přišli jsme ke škole a počkali, až nám učitelé odemknou dveře, a šli jsme se ubytovat. Kluci se ubytovali v multimediální učebně. Později jsme se dívali na film a prezentaci o Měsíci. Potom jsme se přes Skype spojovali s Tvrdošínem na Slovensku, podívali se na pohádku a šli spát. Kolem čtvrté hodiny vstali a šli ven a pozorovali, jak Měsíc mizí, ale přišly mraky a neviděli jsme celé zatmění, a tak nám učitelé připravili hru a šli jsme dovnitř. Zase jsme se spojili s Tvrdošínem a složili básničky. Potom jsme se dívali na pohádky, v 6:30 jsme si sbalili věci a v 7:00 šli na snídani.

Simona Jurková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


Sraz před školou byl v 19:30 h. Měli jsme s sebou karimatku, spacák a jídlo. Učení zůstalo ve škole. Rodiče nás doprovodili až před školu, kde si nás převzal p. uč. Sumbal. Ukázal nám učebny, ve kterých budeme spát.

Po uložení věcí jsme se přesunuli do počítačové učebny, kde se promítal naučný film na téma: Zatmění Měsíce. Měla jsem připravený malý projekt. P. uč. Sumbal nám promítal svou prezentaci na dané téma. Bylo to velice zajímavé.

Přes Skype (PC program), pomocí webkamery a mikrofonu, jsme se spojili se slovenskou školou z města Tvrdošína. Probíhala výměna informací.

Následovalo promítání pohádky o rodině Smolíkových. Po skončení pohádky se šlo spát. Kecali jsme ještě dlouho. Byla sranda.

Ve 2:30h bylo kruté probuzení. Oblečeni jsme vyšli ven a toužebně čekali na zatmění Měsíce. Bylo to krásné. Poslední fáze Měsíce nebyla vidět, protože oblohu zakryly mraky. Všechny nás to zklamalo, protože poslední fáze je nejhezčí, měl celý Měsíc zčervenat. Potom jsme se přestěhovali na školní hřiště, tam každý dostal malý papír a jednu část skládanky.

Po příchodu z hřiště se naše třída spojila přes Skype s třídou z Tvrdošína. Zajímal nás jejich pohled na zatmění Měsíce ze Slovenska. Z jejich místa byla vidět poslední fáze zčervenání Měsíce, my jsme to štěstí neměli. Byl nám zadán úkol: každý měl složit báseň, která měla obsahovat slova Měsíc a škola. Všichni měli krásné básničky.

Někdo spal, někdo se díval na Smolíkovy a někdo jen tak polehával.

Snídaně byla v 7:00 h. Každý dostal 2 čerstvé loupáky a čaj. Jako doma.

Děkujeme všem z vedení školy za zorganizování této akce a pedagogům, kteří byli senzační.

Hana Orošnjaková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)Sešli jsme se před družinou v půl osmé. Potom jsme se šli ubytovat: osm holek do klubovny. Kluci do multimediální učebny. Já jsem šla s Nikolou Suchánkovou, Michaelou Hankeovou, Pamelou Buskovou, Adrianou Černochovou, Martinou Gerykovou, Katkou Klackovou, Eliškou Jurákovou a Krystýnou Balošákovou do družiny. My s Pamčou, Aďou a Marťou jsme šly k oknu. Ostatní šly ke stolu.

Pak jsme si v počítačové učebně pouštěli prezentaci a film o zatmění Měsíce. Dozvěděli jsme se, v kolik hodin bude zatmění. Potom asi v devět hodin jsme se spojili se školou v Tvrdošíně. Řekli jsme si, co budeme dělat. Když jsme spojení ukončili, šli jsme se podívat na pohádku „Vladimír Smolík a Kouzelná planeta“. Potom jsme šli spát. Dlouho se všichni smáli a povídali, takže jsme usnuli hodně pozdě. Spala tam s námi paní učitelka Ladislava Havranová. Vzbudili nás asi ve tři čtvrtě na tři. Byly jsme ospalé, ale oblékly jsme se a šly ven. Dívali jsme se, jak Měsíc ubývá, ale když ubyla více než polovina, Měsíc zahalily mraky. Když Měsíc nebylo vidět, šli jsme na školní hřiště a tam jsme dostali část obrázku a na papír nakreslit ufona a báseň, v níž musela být slova: Měsíc a škola.

Ve škole jsme se spojili s Tvrdošínem a sdělili si zážitky. Potom jsme si přečetli básně, které jsme vymysleli, a nejodvážnější je přečetli Tvrdošínu.

Potom jsme šli spát. Někteří se dívala na Smolíkovy. My jsme se spíš bavily a hrály různé hry.

Potom jsme se sbalili a šli do kuchyně, ve které jsme měli snídani. Na snídani jsme měli dva loupáky a čaj, po snídani jenom čtyři hodiny.


sobota 1. března 2008

Nikola Suchánková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


V19:30 jsme se, všichni páťáci, sešli před vchodem školní družiny. Potom jsme se šli ubytovat do tří pokojů. Kluci do multimediální učebny, 1 půlka holek do klubovny a 2 půlka holek, naše skupina, do velké školní družiny.

Až jsme se dobalili, tak jsme se všichni odebrali do docela velké počítačové učebny i s krásnýma plyšákama. Tam jsme si pustili zkrácený ale dobrý film a potom druhou prezentaci. Za chvíli jsme se spojili s dalekým Tvrdošínem. Pěkně jsme si povídali a potom jsme si řekli místo ahoj úplně nahlas Měsíci zdar.

Podívali jsme se na krátkou, ale velice hezkou pohádku o Smolíkovi a dali jsme si díl „Krásná pohádková planeta“. Potom jsme se odebrali do svých krásných pokojů a měli jsme spát, ale vůbec žádna skupina nespala. Všichni jsme se bavili a hodně moc se smáli. A potom tam přišla ve 23:15 paní učitelka a všichni, tedy naše skupina, spali.

Ve 2:30 tam přišli kluci a začli troubit na modrou a dlouhou trubku. A tak jsme vstali a šli jsme pozorovat krásný, velký a zářivý Měsíc. A taky Saturn – malý, byl vidět jako hvězda. Měsíc pak krásně zčernal a my jsme šli hrát hru. Dostali jsme malinké obrázky a papír. Na malý a bílý papír jsme měli nakreslit fantastického ufona a vymyslet básničku. A potom jsme se zase spojili s dalekým Tvrdošínem.

Tvrdošínovi jsme četli svoje krásné básně. Zase jsme měli spát, ale dívali jsme se na pohádku a hráli různé hry.

Potom jsme rychle sbalily a šli jsme do školní kuchyňky. Tam jsme snědli dostatečnou snídani a Honza mezitím stačil rozbit asi starou židličku.

Ondřej Hývnar - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


O půl osmé jsme přišli před družinu. Skoro všichni tam už byli. Mamka mě nabalila jako na týdenní let na Měsíc. Ubytovali jsme se. Pan učitel nám promítal film o zatmění Měsíce a prezentaci, kterou vytvořil pan učitel. Jak prezentace skončila, spojili jsme se přes Skype s Tvrdošínem. Ptali jsme se, jaké mají počasí. Samozřejmě že měli lepší. Rozběhli jsme se do pokojů, protože jsme měli jen pět minut na vyčistění zubů. Za pět minut jsme se sešli na našem pokoji. Promítali nám pohádku o Smolíkových. Nakonec se všichni rozešli do svých pokojů. Potom jsme šli spát. Skoro nikdo neusnul. Všichni se bavili. Za chvíli přišel pan učitel. Všichni utichli a usnuli.

Ve tři hodiny nás kluky pan učitel vzbudil. Honza a Kuba si vzali trubky a šli vzbudit holky. Vyšli jsme ven, kde čekal pan učitel. Měsíc byl krásný. Pomalu začal červenat. Když byla vidět jen půlka, zakryl celý Měsíc mrak. Chvíli jsme čekali, když pořád nešlo nic vidět, odešli jsme na hřiště. Zde jsme hráli hru. Potom jsme šli do budovy. Zde jsme skládali básničky.

Znovu jsme se spojili s Tvrošínem. Ptali jsme se, co viděli. Viděli všechno. Někteří přednesli své básničky. Moje básnička:

Ve škole spíme,

Měsíc nevidíme.

Skládám básničky,

pak budou filmečky.

Když jsme doříkali básničky, odešli jsme do pokojů. Pustili jsme si Smolíkovy. Pořád se nám nechtělo spát. V sedm hodin jsme šli na snídani. Děcka dostala loupák a čaj a já jsem měl jogurt a čaj. Celé dopoledne všichni únavou zívali a zívali, ještě že jsme nepsali písemku.

Kristýna Vlčková - Noc ve škole (zatmění Měsíce)


O půl osmé večer jsme se měli sejít před družinou. Vešli jsme do družiny a rozdělil si pokoje.

Nachystali jsme si spacák, karimatku, polštář a plyšáka ke spaní.

Jakmile jsme se vybalili, šli jsme si pustit naučný pořad o zatmění Měsíce. Ten, kdo si o zatmění Měsíce připravil referát, tak ho měl přečíst, mezitím jsme se chystali na spojení s Tvrdošínem. Když jsme se spojili, vyprávěli jsme si, jaký asi uvidíme Měsíc a tak.

Pustili jsme pohádku „Smolíkovi“ ve které byl Láďa Smolík v Pohádkové planetě. Když jsme se dodívali, šli jsme spát. Většina lidí sice nespala, spíš si povídala. Když pak přišla učitelka, tak jsme konečně usnuli.

Ráno jsme vstali, oblékli jsme se a šli jsme pozorovat zatmění Měsíce. Dívali jsme se, jak pomalu mizel v temnu, někteří si dělali fotky a někteří pozorovali dalekohledem. Když úplně zmizel, šli jsme na školní hřiště a hráli noční hru. Noční hra byla taková, že jsme potmě měli dojít k paní učitelce vylosovat si kartičku a pak jít k druhé paní učitelce, která nám dala tvrdý papír a instrukce. Měli jsme složit básničku a nakreslit UFO.

Přišli jsme dovnitř a šli jsme do počítačové učebny si přečíst básničky a počkat, až se na Skype připojí Tvrdošín, mezitím jsme se dívali na Pat a Mat – akvárium. Dodívali jsme se a úspěšně se spojili s Tvrdošínem. Říkali, že u nich na Slovensku šel vidět červený Měsíc, ale u nás nešel vůbec vidět. Přečetli jsme vybrané básničky a šli jsme dospávat.

Měli jsme na výběr: buď jít spát nebo se dívat na pohádku. My jsme si ale udělali černou hodinku. Vyprávěli jsme si vtipy a strašidelné historky a svítili jsme jenom baterkou, takže to opravdu vypadalo strašidelně.

Paní učitelka šla pro loupáky a druhá paní učitelka vařila čaj. Snídali jsme v kuchyňce a každý měl dva loupáky a čaj. Po snídani jsme šli do třídy.

Jan Hettenberger - Noc ve škole (zatmění Měsíce)

Jak jsem vešel do školy, tak jsem pak šel po schodech nahoru a rozdělal jsme spacák. Problém byl s vybráním místa.

Film byl dobrý stejně jako prezentace. Chvilku trvalo, než jsme se spojili s Tvrdošínem, ale pak se povedlo. Pohádka byla dobrodružství rodiny Smolíkovy. Vůbec jsem nemohl usnout a pak se přece jen povedlo (na půl hoďky).

Vstávat se mi teda vůbec nechtělo a jít do té zimy taky ne. Měsíc byl teprve ve čtvrtině a už byl za mrakama (to se může stát každému). Pak jsme šli na hřiště a sbírali jsme tam obrázky a trvalo to půl hoďky (to byly omrzliny).

Za chvíli jsme se spojili s Tvrdošínem (zase). Pak jsme přednášeli básně, které jsme vymysleli. Pak jsme si pustili Smolíkovy a šli spát. Sotva jsem si sedl, židlička se převrátila (ach jo). Pak jsem posnídal, dva loupáky mi stačily.